Používání elektrického nářadí už dávno není ostuda

Používání elektrického ručního nářadí už dávno není ostudou. Když se chcete pochlubit pověšením velkého obrazu na betonové zdi, bez vrtačky s příklepem se zkrátka neobejdete. Stejně tak, chcete-li se v létě přátelům pochlubit krásným anglickým trávníkem, bez použité elektrické sekačky to nepůjde. Které z elektrických nářadí je nejen praktické, ale dokonce nutné vlastnit?

Co nabízí trh

Obchody a hobby markety se předhánějí s mnoha nabídkami, při kterých se dá sehnat velmi kvalitní elektrické nářadí za rozumnou cenu. Mezi takové výrobky patří hlavně sety akumulátorového nebo elektrického nářadí, které obyčejně obsahuji nejen aku vrtačku a šroubovák. Součástí jsou i úhlové aku pily nebo aku okružní pily.

Mezi další elektrická nářadí, která se mohou v domácnosti i na zahradě hodit patří již zmiňované vrtačky, elektrická kladiva, rázové utahováky, brusky, hoblíky, frézky, sponkovačky a nastřelovačky, horkovzdušné pistole, míchadla, hladičky omítek, pájky, svářečky, tavné nebo stříkací pistole, nýtovací kleště, ráčnové klíče, aku nůžky na živý plot,a další praktická příslušenství k nářadí.

Nezapomínejte na údržbu

Samotné vlastnictví elektrického nářadí nestačí k tomu, aby vám sloužilo napořád. Každý elektrický nástroj potřebuje svoji údržbu, doplňky, kterými prodlužujeme životnost a bezporuchovost. Příkladem mohou být řetězové pily. Je fajn vědět, k čemu slouží. Ale je nezbytností dobře porozumět i tomu, že pro svůj chod potřebují olej na promazávání řetězu, nebo že potřebují řetěz jednou za čas nabrousit.

Pravidelná údržba nemusí zabírat nijak velké množství času. Úplně dostačující bude, když si po každém použití elektrické pily navyknete jí okamžitě očistit a zkontrolovat její funkčnost pro další použití. Elektrické nářadí vám díky tomu vydrží podstatně déle.