Jaké nářadí je vhodné pro montáže oken a dveří

S příchodem jara nastává období oprav slabin u dveří a oken, které se projevily během zimy. Někdy stačí drobná oprava jako je utažení šroubů a pantů, jindy je nutné investovat do výměny oken nebo koupit nové vchodové dveře. Jaké nářadí budete pro montáž oken nebo dveří potřebovat.

Nejčastěji využívané domácí nářadí

Mezi základní nářadí naprosto nezbytné pro jakoukoli opravu patří šroubovák. Ideální je vlastnit kompletní řadu zhruba 39 šroubováků a bitů, aby vás žádný rozměr nezaskočil. Někteří výrobci nabízejí i variantu 100 kusů, ve kterých najdete i specializované šroubováky s elektrickou izolací.

Pokud neradi posilujete dlaně a prsty, určitě investujte do kvalitního aku šroubováku. Výrobci mnohých setů aku šroubováků vyrábí v zásadě dva jejich typy. Klasické aku šroubováky určené k utahování nebo povolování šroubů nebo aku šroubováky rázové. Ty fungují nejen jako klasický šroubovák, ale i jako vrtačka s příklepem. V každém setu aku šroubováku byste měli najít dostatečné množství vrtáků i bitů, které využijete i při montáži nebo opravě vchodových dveří.

Abyste vaše vchodové dveře dostatečně připevnili k obvodovému zdivu, je nezbytné použít vrták o příslušné délce a tloušťce. Jedině tak dveře ze všech stran pevně ukotvíte a zajistíte tím svoji bezpečnost.

Mezi praktické pomocníky při montáži nových vchodových dveří patří i odlamovací nůž. Slouží k odřezávání kousků lina, koberců, lepenek nebo plastových obalů, ve kterých své nové vchodově dveře dostanete dodány, ale i u tomu, abyste dostatečně připravili místo, kde dveře budete kotvit. Než se přetahovat s přečnívajícím kouskem lina nebo koberce, je lepší ho rovně oříznout. Zajistíte tak správnou funkčnost dveří, ale uchováte rovněž příjemný vzhled prostoru vchodových dveří.

Svěřte se profesionálům

Samozřejmě zdaleka nejlepším rozhodnutím týkajícím se výměny nebo montáže vchodových dveří je svěřit se kompletně do péče profesionálů. Nejenže disponují profesionálním nářadím, ale mají rovněž mnohaleté zkušenost a atypičnost žádného prostoru je nepřekvapí. Vaše vchodové dveře tak budou v nejlepších rukách.