Jak zahnat nudu, když jste v karanténě?

Období pandemie koronaviru donutilo většinu z nás zdržovat se častěji ve vlastním bytě nebo domě. Není nutné sedět stále u televize nebo s mobilem v ruce. Vyzkoušejte něco nového, něco, co vás posune dál. Zkuste doma nebo na zahradě opravit něco, na co jste doposud neměli dostatek času. Nebo vyzkoušejte vyrobit něco úplně nového. Aby se vám nové výzvy podařilo uskutečnit, potřebujete mít po ruce kvalitní nářadí. Jaké nářadí stojí za to vlastnit?


Umění na zahradě

Nemusí to být jen aku nůžky na živý plot, které promítnou vaše umělecké vlohy do vzhledu živého plotu. Nůžky na plot mohou být vaším štětcem při tvorbě obrazu celkového vzhledu zahrady. Najděte si na internetu tipy na úpravu živého plotu a pak se pokuste, promítnou obdivovaný tvar z fotografie do reality vaší zahrady. Nebojte se vyzkoušet odvážné tvary i postupy. Buďte zahradnickým umělcem. Plotové nůžky vás v tom podpoří.


Umění doma

Nejen pro práci se dřevem, ale například i s jinými materiály je univerzálním pomocníkem šavlová pila. Díky různým výměnným čepelím dokonale nahradí vykružovací pily, ruční kotoučové pily, řetězové prořezávací pily nebo pily pro řezání palivového dříví, sádrokartonu, cihel, betonu a plastů.
Díky velmi ostré čepeli a vysoké frekvenci řezných tahů je šavlová pila ocaska velkým pomocníkem při rekonstrukci bytových jader, koupelen nebo vodovodní sítě. Díky ní rychle uříznete plastové i kovové trubky, vyříznete otvory ve zdi, na míru uříznete betonové tvárnice nebo vysekáte montážní pěnu ve stěnách. Elektrická šavlová pila může pracovat v jakékoli poloze, dostane se do těžko přístupných míst a umožňuje nastavení různého úhlu i hloubky řezu.
Ať už se pustíte do rekonstrukce nebo do nového projektu, ať už to bude doma nebo na zahradě, opatřete si spolehlivé pomocníky. Usnadní vám nejen vaší odbornou práci, ale udělají z vás i domácí umělce.